Psichikos sveikatos problemos yra silpnumo požymis?
Psichikos sveikatos sutrikimai yra ligos, o ne silpno žmogaus požymiai. Tai yra labai klaidingas įsitikinimas prilygstantis teiginiui jog gripu, diabetu ar bet kokia kita liga suserga tik silpni žmonės. Toks mąstymas yra ne tik klaidingas bet ir žalingas, stigmatizuojantis psichikos sveikatą. Ypač gaji ši nuomonė tarp asmenų niekada nesusidariusių su psichikos sveikatos sutrikimais savo artimiausioje aplinkoje. Tačiau reikia atsiminti, jog nei vienas nesame apsaugotas nuo psichikos sveikatos sutrikimų, todėl ypač svarbu kylant sunkumams susirūpinti savo emocine sveikata, atsiriboti nuo deja vis dar visuomenėje dažnų ypač žalingų „patarimų“ susiimti į rankas, pasižiūrėti į rimtesnių problemų turinčius žmones ir neprisigalvoti nesąmonių.
Svarbu žinoti – kovojant su psichikos problemomis reikia daug jėgų ir vidinės stiprybės.
Tik tu gali žengti pirmą žingsnį savo emocinės gerovės link.
Kreipkis į Gerovės konsultantą.

Vasario 2 dieną įvyko pirmasis seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių atstovų įtraukimo į modelį seminaras.

Viso seminarų cikle yra numatyti 3 seminarai po 4 valandas kiekvienai iš keturių tikslinių grupių, kurias sudaro po 10 asmenų. Seminarų metu dėmesys skiriamas psichologinių sunkumų, problemų turinčių asmenų atpažinimui, kontakto palaikymui, motyvavimui ir paskatinimui kreiptis pagalbos. Seminarai organizuojami savivaldybės seniūnijose, kviečiami seniūnijos atstovai, bendruomenių atstovai, kiti suinteresuoti asmenys.

Siekiant sudaryti tinkamas ir šiuolaikiškas darbo sąlygas gerovės konsultanto kabinetui įsigyti ir sumontuoti visi reikalingi baldai, taip pat kliento ir konsultanto patogumui pastatytas vandens stovas bei kavos aparatas.
Gerovės konsultanto kabineto adresas Ligoninės g. 13, Ignalina.
Kviečiame registruotis konsultacijai
Gerovės konsultantų teikiamų paslaugų Ignalinos rajone viešinimo tikslais sukurta padalomoji medžiaga – gerovės konsultanto laikraštis. Spausdintinė laikraščio forma bus platinama per įvairias rajono įstaigas, organizacijas. Online laikraštį kviečiame skaityti čia
 

2022-12-13 Ignalinos rajono laikraštyje „Mūsų Ignalina“ išleistas straipsnis kuriame pristatomos Gerovės konsultanto paslaugos bei konsultacijų naudą iliustruojanti sekmės istorija.

Straipsnio tekstą skaityti galite žemiau:

Emocinė sveikata – neatsiejama visapusiškos mūsų gerovės dalis. Kiekvienas žmogus savo gyvenime bent kartą yra susidūręs su mažesniais ar didesniais iššūkiais: vieni apie savo problemas gali kalbėti su artimaisiais, kitiems išsipasakoti būna labai sunku ir viską laiko savyje. Žmonės yra linkę lyginti savo problemas su kitų, tačiau reikėtų suprasti jog tai yra netikslinga ir kad ir su kokiomis problemomis susiduria aplinkiniai, jūsų problemos dėl to netampa mažiau svarbios. Prisiminkite, kad kreiptis pagalbos yra visiškai įprasta, todėl neturėtumėte dėl to jaustis blogai. Kartais gali būti sunku pradėti apie tai kalbėti, tačiau nuolatinis neišspręstos problemos keliamas diskomfortas vėliau gali tik dar labiau pakenkti.

Projekto – „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Ignalinos rajono savivaldybėje“ tikslas – Ignalinos rajono savivaldybės gyventojų sveikatos ir socialinės gerovės gerinimas. Tikimasi, kad projekto dėka pagerės Ignalinos rajono savivaldybės gyventojų sveikatos rodikliai, mažės susirgimų psichikos ligomis, emocinių sutrikimų, gyventojai bus produktyvesni ir sumažės socialinė atskirtis.

Gerovės konsultantas tai specialistas, turintis reikalavimus atitinkantį išsilavinimą ir baigęs specialius asmenų, patiriančių psichologinių ir emocinių sunkumų, žemo intensyvumo emocinio konsultavimo, remiantis kognityvine ir elgesio terapija, mokymus. Gerovės konsultantui teikiant pagalbą ankstyvoje problemos atsiradimo stadijoje siekiama užkirsti kelią susirgimui depresija ir taip prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo.

Konsultacijų atnešamą naudą puikiai iliustruoja Linos (vardas pakeistas) atvejis:

Lina, jauna, ištekėjusi moteris, dvimečio berniuko mama jautėsi nelaiminga, tačiau net pati sau negalėjo tiksliai atsakyti kodėl. Juk turi nuostabią šeimą, negali skųstis nei finansine situacija, nei fizine sveikata. Tačiau suprato, kad nebejaučia pasitenkinimo savo gyvenimu. Jautė pastovų nuovargį, po kiek labiau įtemptos dienos verkdavo, galiausiai suprato, kad užsiplieskia net nuo smulkių ginčų su vyru ar sūnumi ir reaguoja agresyviai. Santykiai su vyru tapo įtempti, apart nuolatinių barnių taip pat sulaukdavo pastabų dėl karštų reakcijų į sūnaus išdaigas. Šios situacijos Liną labai slėgė psichologiškai, ji jautė pastovią sąžinės graužatį. Ir pati pripažino, kad nekontroliuoja savo emocijų. Prie prastos savijautos prisidėjo ir tai, jog Lina su vyru kurį laiką planavo antrą vaiką. Nors planavo dar pakankamai neilgai, kad būtų verta nerimauti, tačiau kiekvieną mėnesį po nesėkmingo bandymo pastoti Lina jautė nusivylimą savimi. Norą pastoti dažnai keitė baimė dėl galimų būsimo nėštumo komplikacijų, apie kurias Lina kiekvieną dieną nepraleisdavo progos paieškoti informacijos ir dar labiau augino nepagrįstą baimę savyje. Apie Gerovės konsultanto paslaugas Lina sužinojo visai atsitiktinai – informaciją apie Gerovės konsultantus pamačiusi Facebook. Kai pasidomėjusi sužinojo, jog ši paslauga yra siūloma ir jos mieste – Ignalinoje, nusprendė nedelsti ir išbandyti. Jau po pirmos konsultacijos Lina teigė gavusi peno apmąstymams ir supratusi kokias klaidas darė mintimis ir veiksmais kenkdama pati sau, savo emocinei sveikatai. Vienu svarbiausiu žingsniu klaidų suvokimo link buvo pasidalijimas savo išgyvenimais su Gerovės konsultante, galimybė išgirsti save tarsi iš šono. Pritaikius kognityvinės ir elgesio terapijos metodus, aktyviai dirbdama su savimi ne tik konsultacijų metu bet ir atlikinėdama „namų darbus“, Lina išmoko valdyti savo emocijas, teisingo kvėpavimo technika išmoko atsipalaidavimo užvaldžius pykčio ar baimės protrūkiams, taip pat pradėjo atsakingiau galvoti apie savo veiksmus ir apribojo save nuo nereikalingos neigiamas emocijas keliančios informacijos. Į savo dienotvarkę įtraukė laiką sau, kurį praleisdavo sportuodama, ar susitikdama su draugėmis.

Ši konsultacijų sėkmės istorija puikiai parodo, kodėl verta kreiptis, net tuomet kai tau atrodo, jog neturi rimtų problemų, bet tiesiog jautiesi pasimetęs, užkertant kelią psichoemocinės būklės blogėjimui, susirgimui depresija. Gerovės konsultanto paslaugos yra skirtos visiems suaugusiems Ignalinos rajono gyventojams, kuriems pasireiškia lengvi depresijos, nerimo, streso simptomai, patiriantiems įvairias baimes, nemigą, susidūrusiems su problemomis ir nežinantiems kaip sau padėti suvaldyti savo emocijas.

Registracija konsultacijai: www.geroveignalinoje.lt, arba tel.: 8 622 28895, 8 619 28887

Projektas įgyvendinamas pagal programą „Sveikata“ Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis.

Jaučiate nerimą, patiriate stresą, nežinote kaip padėti sau ir su kuo pasikalbėti?
Kviečiame į Gerovės konsultantų modelio įdiegimo Ignalinos rajono savivaldybėje informacinį renginį.
Kas yra gerovės konsultantas?
GEROVĖS KONSULTANTAS – specialistas, turintis reikalavimus atitinkantį išsilavinimą ir baigęs specialius asmenų, patiriančių psichologinių ir emocinių sunkumų, žemo intensyvumo emocinio konsultavimo, remiantis kognityvine ir elgesio terapija, mokymus.
Projektas „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Ignalinos rajono savivaldybėje“ skirtas sveikatos netolygumų mažinimui ir prevencijai Ignalinos rajono savivaldybėje. Projektas
numato priemones pagerinti bendruomeninės psichikos sveikatos paslaugų pasiekiamumą ir kokybę.
Renginys vyks lapkričio 25 dieną 13:00 (trukmė 4 valandos) Ignalinos atominės elektrinės regiono viešųjų paslaugų verslui centre, Ateities g. 23, Ignalina.
Renginyje plačiau pristatysime gerovės konsultanto paslaugas, kalbėsime apie gerą emocinę ir fizinę sveikatą, pozityvų mastymą. Mokysimės atpažinti, įvertinti stresines situacijas bei pozityvaus mąstymo dėka lengviau jas spręsti.
Pertraukėlės metu galėsite pasivaišinti kava/arbata ir sausainiais. Renginį užbaigsime kviesdami sudalyvauti viktorinoje bei nugalėtojų apdovanojimu.
Renginys NEMOKAMAS
Tikriausiai jau girdėjote, kad Gerovės konsultantai teikdami konsultacijas remiasi Kognityvine elgesio terapija (KET)
KET – tai moksliškai pagrįstas ir įrodytas tikslingas minčių ir elgesio keitimo metodas, kuriuo siekiama pašalinti simptomus ar geriau adaptuotis.
Kognityvinė elgesio terapija remiasi prielaida jog mūsų mintys, emocijos ir elgesys yra labai glaudžiai susiję ir veikia vienas kitą, žmogaus savijautą nulemia jo mąstymas, todėl tai, kaip jaučiamės, priklauso ne nuo konkrečių gyvenimo įvykių apsikritai, o nuo to, kaip mes juos priimame.
KET didžiausią dėmesį kreipiama į šiuo metu vykstančius įvykius asmens gyvenime, tyrinėjamos ir sprendžiamos konkrečios problemos, neieškoma atsakymų asmens praeityje ar pasąmonėje.
Kaip žinoti ar Kognityvinė elgesio terapiją tinkama jums?
Svarbiausia ką turėtumėte žinoti – KET reikalauja aktyvaus asmens dalyvavimo ir jo pastangų terapiniame procese, todėl yra veiksminga tik tuomet jeigu jus norite ir esat pasiryžęs aktyviai dirbti sprendžiant savo problemą – net tik susitikimo su Gerovės konsultantu metu tačiau ir pasibaigus konsultacijai, atliekant “namų darbus”.
Kaip registruotis į konsultaciją pas gerovės konsultantą?
Pasirinkite meniu skyrelį „Registracija“, paspauskite. Užsikraus registracijos forma.
Registracijos formoje pasirinkite jums patogią datą, laiką ir spauskite mygtuką „Toliau“.
Sekančiame žingsnyje turėsite nurodyti savo kontaktinius duomenys – vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą bei telefono numerį. Paspauskite „Patvirtinti“.
Sveikiname, jus užsiregistravote į pirmają konsultaciją!
Patvirtinimą turėjote gauti nurodytu elektroniniu paštu.
Nesigauna? Tuomet tiesiog susisiekite nurodytais kontaktais su viena iš gerovės konsultančių.
„Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Ignalinos rajono savivaldybėje“ projekto edukaciniai plakatai sumaketuoti, atspausdinti ir iškabinti įvairių Ignalinos rajono įstaigų skelbimo lentose.
Projekto viešinimo priemonėmis, tame tarpe ir plakatais siekiama įdiegti Ignalinos gyventojams požiūrio jog kreiptis pagalbos yra normalu ir negėdinga (šiuo metu visuomenėje vis dar dažnai stigmatizuojamos psichikos ir emocinės problemos, apie jas garsiai nekalbama).
Plakatų dizainai sukurti atsižvelgiant į tris amžiaus grupes (jaunimas, suaugę ir pagyvenę asmenis), parinktas šiuolaikiškas dizainas, kurio akcentu tapo šukis #ŽmogusŽmogui.
Šukis #ŽmogusŽmogui yra pasirinktas tikslingai siekiant suteikti pasitikėjimo gerovės konsultanto paslaugomis ir nebijoti kreiptis, nuteikti jog konsultacijos nėra dalykinis šaltas susitikimas specialisto su pacientu, o šiltesnis, žmogiškesnis pokalbis padedant spręsti besikreipiančiojo problemas.
Pabaigtas Gerovės konsultanto kabineto remontas.
Gerovės konsultanto paslaugos bus teikiamos adresu – Ligoninės g. 13, Ignalina. Gerovės konsultanto paslaugų teikimo vieta bus patogioje, ramioje vietoje kurioje bus malonu dirbti gerovės konsultantams, o besikreipiantieji jausis saugiai ir užtikrintai.
Tam, kad patalpos būtų tinkamos tokių paslaugų teikimui buvo atlikti paprastojo remonto darbai, įrengtas atskiras klientų laukiamasis, leidžiantis atsiriboti nuo žmonių judėjimo zonos.
Darbo vieta greitu metu bus aprūpinta modernia įranga ir priemonėmis, kurios sukurs teigiamą susitikimų aplinką ir padės panaikinti bendravimo barjerus.
Sekite naujienas, jau greitai kviesime apsilankyti įkurtame gerovės konsultanto kabinete, o kol kas kviečiame registruotis į nuotolines konsultacijas.
Projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis
2022-04-12 pasirašyta Gerovės konsultantų kabineto (adresas Ligoninės g. 13, LT-30112 Ignalina) remonto darbų sutartis su UAB „Ostertus“

Remonto darbų trukmė 2 mėn.